جزییات خبر

بررسی مسائل و مشکلات گازرسانی و تخصیص سوخت مایع به صنایع و روستاهای فاقد گاز طبیعی استان لرستان

(شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷) ۱۰:۰۱

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان از عدم تخصیص سوخت مایع به صنایع و خانوارهای بهره مند از گاز طبیعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی  پخش فرآورده های نفتی  منطقه لرستان ، به منظور بررسی مسائل و مشکلات گازرسانی و تخصیص سوخت مایع به روستاها و صنایع استان جلسه ای  روز چهارشنبه مورخ 95/8/2 به میزبانی شرکت گاز استان لرستان با حضور مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان ، مدیر عامل شرکت گاز استان  ، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان لرستان ، و جمعی از کارشناسان مرتبط سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صنعت معدن تجارت برگزار گردید.

مهندس پیمان بهرامی مدیر شرکت ملی  پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان در این جلسه گفت :  با توجه به سیاست های راهبردی و دستورالعملهای ابلاغی از وزارت نفت در راستای صیانت از سرمایه های ملی کشور و ضرورت اتخاذ تمهیدات مقتضی در جهت کاهش مصرف و لزوم تداوم طرح جایگزینی گاز طبیعی بجای سوخت مایع ،اصل بر این است که به صنایع و خانوارهای بهره مند از گاز طبیعی سوخت مایع تخصیص داده نشود.

بهرامی هدف از برگزاری این نشست را بررسی مشکلات و موانع مربوط به گازرسانی به صنایع و روستاهای فاقد گاز استان دانست  و ضمن ارائه عملکرد و آمار مصارف فرآورده های نفتی به توضیح  در خصوص برخی از مشکلات و چالشها در استان  از جمله مغایرت آماری خانوارهای روستایی و عدم گازرسانی به برخی از  صنایع و خانوارها بعلت  مسایل فنی و تمکن مالی پرداخت.

وی خاطر نشان کرد اولویت اول ما بهره مند نمودن صنایع پرمصرف از گاز طبیعی است و یکی از مهمترین عوامل برای تحقق این امر را همیاری و همکاری دستگاههای مرتبط از جمله سازمان جهاد کشاورزی ،سازمان صنعت ومعدن و تجارت و شرکت شهرکهای صنعتی برشمرد .
در این جلسه مقرر شد  از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز به خانوارهایی که به هردلیل از جمله عدم تمکن مالی و یا قرار داشتن خارج از طرح هادی از گاز طبیعی بی بهره هستند سهمیه سوخت تخصیص داده شود.
همچنین با توجه به تصمیات متخذه  مقرر شد از این پس به صنایع مشمول مصوبه شورای اقتصاد تا زمان گاز کشی سهمیه سوخت مایع تخصیص داده شود و به صنایع غیرمشمول که در مناطق گازدار هستند تا پایان سال جاری جهت قرارداد گازرسانی فرصت داده شود
.

سوخت رسانی به روستاها و صنایع بدون گاز استان مورد بررسی قرار گرفت 1

بررسی مسائل و مشکلات گازرسانی و تخصیص سوخت مایع به صنایع و روستاها


روابط عمومی

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


 تماس با ما:

 خرم آباد - خیابان شریعتی - جنب پمپ بنزین - شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه لرستان

تلفن مرکز مخابرات :33303027-066 - 33303026-066

تلفن روابط عمومی :33319067-066